Sipariş için tıklayınız

Makers Dükkan olarak bizler oyuncak yapmıyoruz, minik bilim insanlarının yaratıcılıklarının gelişmesine yardımcı olmak için demonte ürünler üretiyoruz.

Motorsuz maker ürünlerimizden Gökkuşağı Ev kutudan demonte şekilde çıkar. Parçaları birleştirerek ve temel elektrik devresindeki aynı renkteki kabloları birbirine el ile bağlayarak üretkenliğe katkıda bulunur, çocuğunuzla kaliteli vakit geçirir ve motor kas gelişimini desteklemiş olursunuz. Ben yaptım duygusunu tadarak özgüveninin gelişmesine katkı sağlarsınız.

Renkli ahşap parçalardan oluşan Gökkuşağı Evimiz öğrencilerimize elektrik devresi elemanlarını tanıma, devre kurma tekniklerini öğrenme imkanı sunmaktadır. RGB Led(Kırmızı, Yeşil ve Mavi ışık veren lamba) ve Potansiyometre(Ayar Düğmesi) ile renkleri ayarlama imkanı veren STEM ürünümüz KIRMIZI YEŞİL ve MAVİ renklerin karışımlarından oluşan ara renkleri deneyimlemeyi sağlar. Çocuklarımızın renk bilgisini geliştirir. Elektrik enerjisinin ışık enerjisine nasıl dönüştüğünün somut örneğidir.

Bu uygulamada minik bilim insanlarına kazandırılmak istenenler;

1. Mekanik el becerisini arttırma.

2. El göz koordinasyonunu geliştirme.

3. Mekanik sistemlerin çalışma prensiplerini öğretme.

4.Üç boyutlu tasarım yeteneğini geliştirme.

5. Üretme duygusunu arttırma.

6. Ben de yapabilirim güvenini arttırma.

7. Özgüven geliştirme