Arduino programlamak için bir arduino kartımızın olması yeterlidir. Ancak yazdığımız programların denenmesi için programın içeriğine göre bir çok komponente ihtiyacımız olmaktadır. LED , 7 segment display, dirençler, breadbord, potansiyometre, buton vb.

Bunların olması da bazen yeterli olmamaktadır. Yani bizim biraz elektronik devre kurma bilgimizin de olması gerekmektedir. Bir LED i direnç ile seri bağlayıp herhangi bir pin e takmamız lazım ki LED yanıp sönsün.

Biz bu modül ile hem  bu tür problemleri çözmek hemde işinizi kolaylaştırmak için tasarladık. Bu modül ile 50 den fazla programı hiç bir komponente ihtiyaç duymadan ve yanlış bağlama riski olmadan denemeniz için olanak sağladık.

Derslerimizi bu modül üzerinden anlatacağız. Ama devre kurma ile ilgili bir sıkıntınız yoksa komponentleriniz varsa bord üzerine kurarak derslerimizi takip edebilirsiniz. Yada bize ulaşıp bu Başlangıç Modülünü temin edebilirsiniz. Ana sayfada iletişim bilgilerimiz mevcuttur.

Bu modülde 7 adet kırmızı 1 adet mavi LED bulunmaktadır. Her biri bağımsız olarak kontrol edilebilmektedir. Display altındaki anahtarı LED konumuna aldığınızda bu LED lerden istediğinizi yakıp söndürebilirsiniz. Anahtarı DISPLAY tarafına alırsanız burada 0 ile 9 arasındaki sayıları gösterebilirsiniz. Kartımızda 3 adet buton bulunmaktadır. Bunlar ile buton kontrolü konularında değişik uygulamalar deneyebilirsiniz. 5K pot ile A0 ucundan analog değer okuyup değişik programlar yazabilirsiniz. Mavi LED ile yine LED yak söndür yanında PWM uygulamalarını deneyebilirsiniz. 5 K pottan okuduğunuz değeri bu LED e yazarak ışık şiddeti kontrolü yapan bir programı deneyebilirsiniz. Alt tarafta bulunan 6 lı header üzerine buzzer takıp ses ile ilgili programlarınızı deneyebilirsiniz. Yine buraya HC-05 bluetooth modülü takarak LED leri telefon veya başka android cihazlardan bir uygulama ile yakıp söndürebilirsiniz. Harici besleme ile isterseniz bilgisayara bağlı kalmadan farklı ortamlarda yazdığınız programı çalıştırabilirsiniz.

 

Jpeg

Arduino Başlangıç Modülü