mekatronik_1Robot yapmak istiyor ama yeterli bilgiye sahip değilseniz, hangi malzemeler-elektronik parçalar kullanılır bilmiyorsanız en doğru adrese geldiniz. Tüm robotlarımızı kolaylıkla sökülüp takılacak şekilde tasarladık. İlköğretim, lise ve üniversite düzeyleri için hazırlanmış eğitim programlarımız ve robotlarımız var. Özel okulların robot kulüpleri için düşünülmüş müfredat programlarımız hazır.

Sayın kurum yetkilisi :

Robot kursunda gerçekleştirilen robotların maliyeti değişkendir. Yarışmalarda iddialı olması beklenen bir robotun maliyeti, kulup çalışmasında yapılacak robotun maliyetinden 3-4 kat fazladır. Ayrıca o robotun yazılımıyla ve testleri ile çok uzun zaman uğraşmamız gerekiyor. Bu yüzden kursun bedeli nedir? sorusunun cevabı size bağlı. Öncelikle şu şıklardan birinde karar vermeniz gerekiyor.

1- Okulumda iddialı bir robot kulübü istiyorum. Yarışmalarda iddialı olmak, okulumun adını duyurmak istiyorum.

2- Okulumda bir robot kulübü istiyorum. Yapılacak robotlar öğrencilerimi ve velilerimi memnun etsin; sene sonu şenliğinde bu robotları pistte ve ringde yarıştırabilelim. Ulusal ya da uluslararası yarışmalara katılmasak ta olur.

3- Robot kulübünün maaliyeti fazla, daha düşük maaliyetli bir tasarım ve hobi elektronik kulübü istiyorum.

4- Programlama eğitimi istiyorum. Öğrenciler yardımsız bir şekilde, yazdıkları programlar ile çalışan devreler, robotlar yapabilsinler. Yarışmalara aktif olarak katılabilsinler.

Bu kurslar ilköğretim 5.- 6. ve 7. sınıflara verilebileceği gibi lise seviyesinde de verilebilir. Özellikle programlama eğitimi 7. sınıflara ve lise seviyesine daha uygundur. Milli Eğitim Bakanlığının ve üniversitelerin düzenlediği yarışmalar genelde lise seviyesindedir. Ancak Bizim çalıştığımız ilköğretim okulları ile ilk defa bu yarışmalarda okulların adı duyulmuştur. Yurt dışında çok popüler olan ve ülkemizde de başlayan yeni yarışma tarzıyla öğrenciler yarışma alanında kendilerine sunulan imkanlarla, orada istenilen devre ya da robotu oluşturup yarışmaktadırlar. Programlama kursumuzu almış öğrenciler kesinlikle buralarda boy gösterebilirler.